Pacjent z chorobą przyzębia w leczeniu zespołowym - koszmar, czy satysfakcja?

CHOROBY PRZYZĘBIA
21 wrzesień 2024 09:00 - 18:00
Warszawa, Hotel Lord ****; al. Krakowska 218 - Lord, 218, Aleja Krakowska, Jadwisin, Okęcie, Włochy, Warszawa, województwo mazowieckie, 02-219

Temat: Pacjent z chorobą przyzębia w leczeniu zespołowym - koszmar, czy satysfakcja?

Prowadzący: Dr n. med. Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska - specjalista chirurg stomatolog, Hig. Paulina Aniszewska - dyplomowana higienistka stomatologiczna

Termin: 21 września 2024 r.

Miejsce: Al. Krakowska 218, Warszawa, Hotel Lord****

Punkty edukacyjne: 7 pkt

Opłaty:

dla jednej osoby – 990 zł

dla zespołu (lekarz + higienistka) – 1500 zł

Temat: Pacjent z chorobą przyzębia w leczeniu zespołowym - koszmar czy satysfakcja?. Szkolenie dla zespołu lekarz-higienistka

PLAN KURSU

09:00 – rozpoczęcie szkolenia

1. Zapalenie przyzębia - krótko o anatomii przyzębia.

2. Specyfika choroby przewlekłej - czynniki ryzyka. Podział chorób przyzębia.

3. Dlaczego pierwsza wizyta pacjenta jest tak ważna? – Rola lekarza, rola higienistki.

• Badanie podmiotowe. Wywiad - ankieta, o co jeszcze zapytać?
  • Badanie przedmiotowe.  Czy laser diodowy może nam pomóc?

4. Od diagnostyki do diagnozy? Dobra diagnostyka – dobra diagnoza – dobry plan leczenia. Czyli, jak pracujemy? Co może wykonać higienistka?

• Testy PET PLUS - zaprzyjaźnij się z bakteriami.
  • Precyzyjny pomiar głębokości kieszonek - sonda ręczna czy elektroniczna?
  • Wskażniki – kiedy i jakie?
  • Badania laboratoryjne – czego szukamy?
  • Diagnostyka laserowa przyzębia i zmian na błonie śluzowej jamy ustnej.

5. Znaczenie badań RTG w diagnostyce choroby przyzębia - pantomogram, status zębowy, czy CBCT? Badania RTG bez tajemnic również dla higienistki.

6. Przykłady badań RTG - wspólna interpretacja- zadanie typu case stady z RTG.

Lunch 14:30 – 15:00

7. Komunikacja w zespole gwarancją sukcesu. Wspólnie omawiamy pacjentów, rola przekazu i umiejętność interpretacji badań.

8. Solo czy zespołowo? Rozpoczynamy leczenie kto? Kiedy? Dlaczego? Planujemy etapy leczenia niechirurgicznego.

9. Komunikacja z pacjentem – długofalowe rezultaty w leczeniu.

10. Rola higienistki w każdym z etapów leczenia:

• Badanie pacjenta,
  • Wskażniki,
  • Narzędzia do pracy i komunikacji-testy PET PLUS, Air Flow Master Piezon EMS, Sonda PaOn, Vector Paro, laser diodowy Lasotronix SMART PRO,
  • Schematy wizyt,
  • Techniki pracy,
  • Protokoły przyjmowania pacjenta,
  • Preparaty stosowane u pacjenta perio - rola chlorheksydyny,
  • Zmodyfikowany protokołół GBT u pacjenta z chorobą przyzębia,
  • Instruktaż z motywacją,
  • Współpraca z lekarzem periodontologiem,
  • Wizyty kontrolne, motywacja i zaangażowanie pacjenta w proces leczenia choroby przewlekłej,
  • Kalendarz wizyt kontrolnych,
  • Kiedy higienistka, kiedy lekarz?

11. Rola farmakoterapii i probiotykoterapii.

• Antybiotyki - tak, czy nie?
  • Suplementacja,
  • Rola jelit w leczeniu choroby przewlekłej,

12. Czy każdy pacjent z perio to sukces? Nie zawsze – przykłady kliniczne.

• Wspólna analiza przypadków.

Na szkoleniu, które proponujemy pokażemy praktyczne rozwiązania do wykorzystania w gabinecie. Materiał nie będzie przeładowany tysiącem książkowych szczegółów. Pokażemy przypadki z naszej pracy, podzielimy się doświadczeniem, damy szereg praktycznych wskazówek.

Otrzymasz dobre podpowiedzi, które staną się Twoją drogą do celu. Pokażemy jak rozumieć i interpretować badania diagnostyczne i skutecznie planować leczenie. Pokażemy jak najlepiej dobrać narzędzia do skutecznej komunikacji z pacjentem.

A najważniejsze zobaczysz co znaczy dobry zespół. I co zrobić żeby zbudować zaufanie i móc na sobie polegać.

Przekonasz się, że sukces może być realny.

• 21 wrzesień 2024 09:00 - 18:00