Szkolenie z ratownictwa medycznego organizowane w gabinecie stomatologicznym

Wspólnie z firmą "Pierwsza Pomoc 24" organizujemy szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego dla całego zespołu pracującego w danym gabinecie. W umówiony dzień osoby szkolące przyjeżdżają do gabinetu i poświęcają cały dzień na szkolenie lekarzy, asystentek, pomocy. Wspólnie z lekarzami opracowują najskuteczniejsze metody pierwszej pomocy w danym gabinecie, uwzględniając jego specyfikę, umiejscowienie terytorialne.

Szkolenie prowadzą ratownicy medyczni wyspecjalizowaniu w szkoleniu lekarzy różnych specjalności.

Szkolenie stworzono z myślą o lekarzach dentystach, którzy chcą podnieść swoje umiejętności i zwiększyć bezpieczeństwo w gabinetach stomatologicznych. Program powstał dzięki wiedzy wyszkolonych ratowników medycznych.

W zależności od potrzeb danego gabinetu zamawiając usługę szkoleniowa można określić jej zakres. Podstawowe moduły przedstawiają się tak:

Moduł I – Czas trwania 2 - 2,5h

• Wzywanie pomocy, bezpieczeństwo własne oraz poszkodowanego;
  • Aspekty prawne, wzywanie pogotowia;
  • Ocena stanu pacjenta w sytuacji zagrożenia życia;
  • Ocena stanu świadomości GCS, AVPU;
  • Ocena drożności dróg oddechowych i sposobu ich udrożnienia metodami bezprzyrządowymi (manewr czoło - żuchwa, wysunięcie żuchwy);
  • Ocena oddychania, ocena krążenia ABC.

Moduł II – Czas trwania 2 - 2-5 h

• Badanie przedmiotowe pacjenta w stanie zagrożenia życia – ABC;
  • Bezpieczny sposób zdjęcia pacjenta z fotela stomatologicznego;
  • Ułożenie pacjenta w pozycji bocznej bezpiecznej;
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa przy użyciu worka samorozprężalnego;
  • Obsługa defibrylatora AED, zapoznanie z rytmami do defibrylacji i nie do defibrylacji wg wytycznych ERC 2021;
  • Zadławienia i zakrztuszenia dzieci, osób dorosłych – postępowanie.

Moduł III – Czas trwania 2 h

• Praktyczne zastosowanie tlenoterapii biernej i czynnej, podawanie leków za pomocą nebulizatora, alternatywne metody wentylacji zastępczej (maska twarzowa, metody bezprzyrządowe);
  • Zabezpieczenie dróg oddechowych w różnych sytuacjach za pomocą metod przyrządowych; rurka ustno-gardłowa, rurka nosowo-gardłowa, maska krtaniowa LMA, rurka krtaniowa LT (dobieranie rozmiaru);
  • Uzyskiwanie dostępu dożylnego, zasady podawania leków drogą dożylną, domięśniową, przygotowanie wlewów kroplówkowych;
  • Dawkowanie leków w sytuacji zagrożenia życia, sposób ich podawania wg wytycznych ERC 2021 oraz wg HP.

Moduł IV – Czas trwania 2 h

• Uczestnicy poznają patomechanizm objawy oraz postępowanie (farmakoterapię) w stanach nagłych wg najnowszych wytycznych ERC 2021;
  • Omówienie poszczególnych zagrożeń życia pacjenta i sposobów reakcji:
    • Utrata przytomności;
    • Napad drgawkowy;
    • OZW, zawał;
    • Hipoglikemia, hiperglikemia;
    • Nadciśnienie tętnicze;
    • Udar mózgu;
    • Wstrząs anafilaktyczny.

Istniej możliwość otrzymania punktów edukacyjnych za szkolenie, w związku z tym, że szkolenie musi być zgłoszone do Okręgowej Izby Lekarskiej na 30 dni przed szkoleniem o chęci otrzymania punktów edukacyjnych należy nas poinformować wcześniej.

Ceny

Koszt szkolenia uzależniony jest od liczby wybranych modułów liczby osób uczestniczących w szkoleniu oraz kosztów dojazdu i hotelu ekipy szkolącej.

do 5 osób 6 – 10 osób 11-15 osób
Moduł 1 i 2 1500 zł 2800 zł 4500 zł
Moduł 1, 2 i 3 1700 zł 3400 zł 5100 zł
Moduł 1, 2, 3, i 4 2200 zł 4400 zł 6600 zł
Punkty edukacyjne +600 zł +600 zł +600 zł
Koszt dojazdu 0,80 gr / 1 km – powyżej 50 km od Warszawy
Koszt noclegu 250 zł / noc / instruktora województwa pomorskie, zachodniopomorskie, śląskie, dolnośląskie, podkarpackie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, opolskie, podlaskie, warmińsko mazurskie, kujawsko-pomorskie

Po stronie gabinetu w którym odbywa się szkolenie jest zapewnienie cateringu, przerw kawowych, itp.

Jak zgłosić się na szkolenie?

Prosimy o kontakt:

Szkolenia organizowane w gabinetach u lekarzy (termin do ustalenia)