Leczenie nakładkami pacjentów dorosłych „Prosty Aligner”

LECZENIE NAKŁADKAMI
11 maj 2024 10:00 - 17:00
Obrońców Westerplatte 32B, 80-317 Gdańsk - 32B, Obrońców Westerplatte, Oliwa, Gdańsk, województwo pomorskie, 80-317

Temat: Kurs edukacyjny: Leczenie nakładkami pacjentów dorosłych „Prosty Aligner”

Wykładowca: dr n. med. Agnieszka Czechumska

Termin: 11.05.2024 sobota g. 10.00-17.00

Miejsce: Dental Experts, Obrońców Westerplatte 32B, 80-317 Gdańsk

Cena: 2590 zł; Punkty edukacyjne: 6 pkt.

Plan kursu:

10.00-11.30 Część 1

Podstawowe pojęcia i zasady

• Wprowadzenie do ortodoncji nakładkowej osób dorosłych
    • Biomechanika działania nakładek ortodontycznych
    • Wskazania i przeciwskazania do leczenia nakładkami ortodontycznymi
    • Selekcja pacjentów dorosłych do pierwszych leczeń nakładkami

Wybrane rodzaje leczenia nakładkami osób dorosłych

• Leczenie przedprotetyczne
    • Leczenie przedimplantologiczne
    • Leczenie pacjentów z chorobami przyzębia
    • Leczenie pacjentów w wieku emerytalnym
    • Leczenie pacjentów z licznymi brakami zębowymi

11.30 - 11.45 Przerwa kawowa

11.45- 13.15 Część 2

Ćwiczenia praktyczne na fantomach:

Attachmenty w leczeniu nakładkami

• Ćwiczenia naklejania attachmentów na fantomach
    • Rola attachmentów w leczeniu nakładkami
    • Rodzaje technik i materiałów stosowanych do zakładania attachamentów

Stripping w leczeniu nakładkami

• Ćwiczenia wykonywania strippingu na fantomach
    • Rola strippingu w leczeniu nakładkami
    • Narzędzia i techniki przeprowadzania strippingu

13.15 -13.45 Lunch

13.45 -15.15 Część 3

Przebieg wizyt podczas leczenia nakładkami

• Wizyta na oddanie nakładek, wykonanie strippingu i naklejenie attachamentów
    • Nadzorowanie realizacji ekspresji klinicznej cyfrowego planu leczenia
    • Edukacja pacjenta
    • Wizyty kontrolne planowane
    • Awarie w leczeniu nakładkami

15.15– 15.30 Przerwa kawowa

15.30 – 17.00 Część 4

Zakończenie leczenia nakładkami

• Nakładki dodatkowe
    • Nakładki do finishingu
    • Zasady retencji wyników leczenia
    • Planowanie rekonstrukcji implantoprotetycznych po leczeniu nakładkami
    • Dyskusja – pytania i odpowiedzi

„Szkolenie „Prosty Aligner” obejmuje wprowadzenie i uzupełnienie wiedzy z zakresu leczenia przedprotetycznego i przedimplantologicznego pacjentów dorosłych. Na wykładach omawiane będą bardzo szczegółowo informacje na temat selekcji pacjentów dorosłych i geriatrycznych do minimalnie inwazyjnego leczenia nakładkami. Przeanalizujemy leczenie nakładkami osób dorosłych od wizyty konsultacyjnej, po tworzenie realistycznego cyfrowego planu leczenia aż do zasad zakończenia leczenia.

W części praktycznej przećwiczymy „straszny” stripping i „odpadające” naczepy. Celem części praktycznej jest umiejętność wykonania szybkiego i dobrego IPR oraz silne przyklejenie attachmentów tak by trzymały się na zębach przez całe leczenie.

Na szkolenie zaproszeni są wszyscy początkujący „nakładkowcy” każdej marki nakładkowej dostępnej w Polsce. Wiele korzyści uzyskać mogą lekarze, którzy są w trakcie lub wyleczyli mniej niż 10 pierwszych swoich pacjentów. Opowiem o awariach i problemach w trakcie leczenia nakładkami, a co najważniejsze wytłumaczę jakie są na nie rozwiązania.

Przewiduję dużo czasu na rozmowy na temat konkretnych waszych klinicznych pytań. Z doświadczenia wiem, że na tego typu szkolenia przychodzą dentyści którzy mają pytania ale nie mają gdzie uzyskać odpowiedzi. Zatem zapraszam na szkolenie.”

dr n. med. Agnieszka Czechumska

O wykładowcy

Dr n. med. Agnieszka Czechumska to pasjonat nowinek technologicznych w stomatologii. Redaktor naczelna witryny DentystaRadzi.pl.

Powoływana na biegłego sądowego w sprawach stomatologii. Od 15 lat zafascynowana małoinwazyjnymi metodami leczenia, w tym leczenia przezroczystymi nakładkami. Certyfikowany lekarz kilku światowych firm nakładkowych. Z doświadczeniem pracy w kraju i za granicą. Od 5 lat pomaga dentystą zrozumieć biomechanikę i zasady pracy alignerami. Prowadzi szkolenia stacjonarne i online dla kilku firm nakładkowych i indywidualnych dentystów. Autor aktualnego cyklu artykułów poświęconych wprowadzeniu do leczenia nakładkami przez stomatologów ogólnych, publikowanych w Nowym Gabinecie Stomatologicznym.

Cena za kurs nie obejmuje noclegu. Nocleg należy zarezerwować indywidualnie w hotelu (tel. 22 574 20 00).

Szkolenie teoretyczno-praktyczne na żywo:

Wykładowca: dr n. med. Agnieszka Czechumska

Czas trwania wykładów i ćwiczeń: 7 godzin