STOMATOLOGIA 3D
7 grudzień 2024 09:30 - 18:30

Temat: Projektowanie szablonów do zabiegów mikrochirurgii endodontycznej – kurs praktyczny

Prowadzący: lek. dent Witold Popowicz ze wsparciem informatyka

Termin: 7 grudnia 2024 r. 9.30-18.30

Miejsce: Hotel Lord, Warszawa, Al. Krakowska 214

Punkty edukacyjne: 7 pkt.

Cena: 2800 zł

Kurs adresowany jest do lekarzy dentystów wykonujących zabiegi mikrochirurgii endodontycznej, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje czyniąc zabiegi bardziej przewidywalnymi i mniej inwazyjnymi.

9.00 - 9.30 Rozpoczęcie, instalacja oprogramowania

9.30 - 10.15 Wykład

• Część teoretyczna jest wstępem do zajęć. Prowadzący przedstawi, na bazie własnych przypadków, możliwości zastosowania szablonów chirurgicznych w różnych sytuacjach klinicznych.

10.15 - 10.30 Przerwa kawowa

10.30 - 14.00 Warsztat 1 (część praktyczna)

• Zapoznanie z darmowym oprogramowaniem do projektowania szablonów.
  • Samodzielne projektowanie szablonu pod okiem prowadzącego.
  • Przygotowanie plików STL do wydruku.

14.00 - 14.45  Lunch

14.45 - 16.00 Warsztat 2 (część praktyczna)

• Wydruk zaprojektowanych wcześniej szablonów (przez informatyka)

16.00 - 16.15  Przerwa kawowa

16.15 - 17.30 Warsztat 3 (część praktyczna)

• Dojście do wierzchołka korzenia trepanem przy pomocy szablonu na modelu wg. własnoręcznie zaprojektowanego szablonu.

Organizator zapewnia:

• oprogramowanie do zainstalowania na komputerach uczestników oraz asystę specjalisty IT,
  • skrypt z dokładnym opisem procedury projektowania,
  • modele.

Kursant musi przyjechać z własnym komputerem

Kurs projektowania szablonów wymaga posiadania własnego komputera. Może to być komputer stacjonarny lub przenośny. Wymaganie sprzętowe nie są duże. I większość współczesnych komputerów spełni je bez większych problemów. Ale oczywiści przed przystąpieniem do kursu warto przygotować się sprzętowo. (

Wymagania sprzętowe komputera:

• System operacyjny: Windows 10 Home/Professional 64 bit lub OS X 10.13 (High Sierra) lub nowszy,
  • Procesor: Quad Core Intel i7 lub kompatybilny,
  • Pamięć RAM: Co najmniej 16 GB,
  • Karta Video: NVidia lub AMD card z co najmiej 3 GB pamięcią video RAM (np. NVidia GeForce GTX 650, AMD Radeon HD 7750),
  • Twardy dysk: 5 GB wolnej przestrzeni,
  • Wskazane jest posiadanie myszy, bez niej obsługa grafiki jest bardzo trudna!

Oprogramowanie działa również na w środowisku Mac, ale jest ono całkowicie obce prowadzącemu… Z tego powodu mile jest widziany Windows.

Koszt szkolenia 2800 zł. Zniżki:

• Dla absolwentów kursów z mikrochirurgii endodontycznej prowadzonych przez lek. dent. Witolda Popowicza i organizowanych przez Es-Dent 2600 zł
  • Dla absolwentów kursów z mikrochirurgii endodontycznej prowadzonych przez lek. dent. Witolda Popowicza i organizowanych przez Dental-Vit 2500 zł

Cena za kurs nie obejmuje noclegu. Nocleg należy zarezerwować indywidualnie w hotelu (tel. 22 574 20 00).

• 7 grudzień 2024 09:30 - 18:30