Parafunkcje, bruksizm - jak je rozpoznać, leczyć i rozmawiać o nich z pacjentem?
Galicyjska 9, Kraków
Temat: Parafunkcje, bruksizm - jak je rozpoznać, leczyć i rozmawiać o nich z pacjentem?
Prowadzący: dr n. med. Michał Paulo;
Cena: 320 zł;
Punkty edukacyjne: 2 pkt.
Miejsce: Targi Krakdent, Galicyjska 9, Kraków, sala seminaryjna Lwów C
Data: 13 kwietnia 2024 r, Sobota, godzina 12.15-14.15
Parafunkcje, bruksizm - jak je rozpoznać, leczyć i rozmawiać o nich z pacjentem? Potencjalny wpływ parafunkcji i bruksizmu na leczenie ortodontyczne i protetyczne.
Punkty wykładu:
1. Różne rodzaje parafunkcji, jakie ślady pozostawiają w jamie ustnej.
2. Kiedy i jakie zastosować leczenie
3. Leczenie tych zaburzeń u dzieci i u dorosłych. Czym się różni i kiedy je rozpocząć?
4. Wykorzystanie różnych metod diagnostycznych w celu określenia czy i jaki wpływ maja na zaburzenia w stawach skroniowo - żuchwowych.
5. Czy ból zęba, ból głowy i inne objawy mogą byc związane z wykonywaniem parafunkcji.
6. Jaki rodzaj szyny lub innej terapii wybrać w celu przygotowania pacjenta do leczenia protetycznego lub ortodontycznego.
Prowadzący:
dr. n. med. Michał Paulo
Ukończył studia w 2010 r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W 2016 r. uzyskał tytuł doktora pracą z diagnostyki zaburzeń w obrębie układu ruchowego narządu żucia. W 2016 r. ukończył studia podyplomowe i uzyskał tytuł Coach ICI. Obecnie prowadzi poradnię zaburzeń czynnościowych narządu żucia w Rzeszowie i Krakowie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia i Mensa Polska. Odbył ponad 90 kursów w Polsce, Włoszech, Niemczech, Belgii, Czechach, Węgrzech, Maroku, Litwie w dziedzinach zaburzeń czynnościowych narządu żucia, medycynie estetycznej, stomatologii odtwórczej, estetycznej, protetyce, endodoncji, ortodoncji, implantologii, periodontologii oraz fotografii stomatologicznej. Podczas Targów Expodent 2015 jego autorska metoda MP-scan zdobyła I miejsce. Wykłady i kursy prowadzi od 2014r. Jest autorem rozdziałów, prac badawczych, publikacji naukowych, sprawozdań oraz streszczeń (do gazet takich jak: Annals of Agricultural and Environmental Medicine, Archives of Medical Science, Journal of Pre-Clinical and Clinical Research, Cosmetic, Nowy Gabinet Stomatologiczny, Medycyna Praktyczna Stomatologia, Magazyn Stomatologiczny, e-Dentico, Stomatologia Współczesna, stuDenitco oraz Alma Mater) – łącznie 47 prac. Jest współautorem książki „Rola lekarza dentysty w rozpoznawaniu objawów przemocy wobec dzieci” oraz tłumaczenia książki pt. ”Local Anesthesia”. Jest organizatorem licznych kongresów i konferencji stomatologicznych, akcji profilaktycznych i koncertów charytatywnych.
Opłatę za kurs proszę wnieść na podstawie faktury proforma, którą Państwo otrzymają po wypełnieniu zgłoszenia. Konto, na które należy wpłacić należność za kurs to:
SPS - Piotr Szymański numer: 31 1090 1870 0000 0001 3335 2731
Szczegółowych informacji udziela Aleksandra Kowalińska tel. +48 509 912 963 w godz. 9:00-16:00.
Mapa
Wspierane przez iCagenda